^

 • 1 Zapraszamy ,,,
  Tu znajdziecie książki najnowsze, polecane na forach internetowych. Nasi czytelnicy nie tylko mają dostęp do nowości wydawniczych, ale przede wszystkim czytają te nowości.
 • 2 Gorąca herbatka i dobra książka
  to najlepsze nie tylko na długie zimowe wieczory. Życzymy wszystkim miłośnikom czytania, aby nigdy nie zabrakło im ciekawych książek.
 • 3 Narcyza Żmichowska
  "Jedni piszą daleko piękniej niż żyć umieją, inni znów żyją daleko piękniej, niżby to najsławniejszy autor opisać potrafił"
 • 4 Czytając...
  pomyśl o przyjemnych rzeczach, cieple, smaku miodu, kwiatach...
 • 5 Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich
  obchodzony jest 23 kwietnia. Doroczne święto organizowane przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej . Pomysł organizacji święta zrodził się w Katalonii. Zgodnie z długą tradycją w Katalonii obdarowywano w ten dzień kobiety czerwonymi różami. Z czasem kobiety zaczęły odwzajemniać się mężczyznom podarunkami w postaci książek.
CDI

Biblioteka w ZSET


Centrum Dydaktyczno-Informacyjne

w Zespole Szkół Ekonomiczno-Turystycznych w Jeleniej Górze

ŚWIĄTECZNY GALIMATIAS

            18 grudnia odbyła się impreza językowo-świąteczna w ZSET w Jeleniej Górze. Celem tej imprezy było zorganizowanie zajęć z języka angielskiego opartych na tradycjach świątecznych. Główną atrakcją tego dnia było karaoke kolędowe, w którym uczniowie mogli sprawdzić swoje talenty wokalne podczas śpiewania kolęd w języku polskim i angielskim.

 

            Przygotowania do tego dnia zaczęły się dużo wcześniej, kiedy uczniowie klasy 3A zostali podzieleni na grupy zadaniowe. Ich zadaniem było opracowanie gier językowych na temat Świąt Bożego Narodzenia oraz przygotowanie harmonogramu imprezy. Bazą zadaniową była biblioteka szkolna, do której kolejno zapraszano uczniów naszej szkoły. Każde zadanie przygotowywała inna grupa uczniów z klasy 3A a nagrodami za prawidłowo wykonane ćwiczenia i wyróżniający występ karaoke były pierniki. Pierniki zostały wcześniej upieczone również przez uczniów klasy 3A. Należy dodać, że ich wypieki nie tylko pachniały znakomicie, ale i zostały bogato i pomysłowo ozdobione i zapakowane. Niektóre z nich miały nawet inicjały nazwy naszej szkoły.

            Świąteczny Galimatias należy do bardzo udanych imprez. Uczniowie mieli szansę wykazać się pomysłowością i odwagą w trakcie wykonywania kolęd, a także poczuć atmosferę zbliżających się świąt. 

Organizator - Ewa Steyer 

Oglądaj też ...

Copyrigcht © 2020 PK