^

 • 1 Zapraszamy ,,,
  Tu znajdziecie książki najnowsze, polecane na forach internetowych. Nasi czytelnicy nie tylko mają dostęp do nowości wydawniczych, ale przede wszystkim czytają te nowości.
 • 2 Gorąca herbatka i dobra książka
  to najlepsze nie tylko na długie zimowe wieczory. Życzymy wszystkim miłośnikom czytania, aby nigdy nie zabrakło im ciekawych książek.
 • 3 Narcyza Żmichowska
  "Jedni piszą daleko piękniej niż żyć umieją, inni znów żyją daleko piękniej, niżby to najsławniejszy autor opisać potrafił"
 • 4 Czytając...
  pomyśl o przyjemnych rzeczach, cieple, smaku miodu, kwiatach...
 • 5 Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich
  obchodzony jest 23 kwietnia. Doroczne święto organizowane przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej . Pomysł organizacji święta zrodził się w Katalonii. Zgodnie z długą tradycją w Katalonii obdarowywano w ten dzień kobiety czerwonymi różami. Z czasem kobiety zaczęły odwzajemniać się mężczyznom podarunkami w postaci książek.
CDI

Biblioteka w ZSET


Centrum Dydaktyczno-Informacyjne

w Zespole Szkół Ekonomiczno-Turystycznych w Jeleniej Górze

       

 

 

    W środę,  15 kwietnia 2015, odbyła się kolejna edycja konkursu na prezentację multimedialną i film  w ramach projektu „Moja Mała Ojczyzna”.

 

 Tym razem w auli szkolnej uczniowie w obecności Komisji: Anety Firszt (Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze), Kingi Molendy-Widackiej, Kazimiery Pitery i Małgorzaty Sokołowskiej, przedstawiali  swoje prezentacje i komentowali slajdy. W pierwszej turze konkursu wzięły udział klasy maturalne i klasy pierwsze (IF, ID). Z ich prezentacji do finału przeszło 14 prac, w tym jeden film –Jacka Kulasa (ID).  Komisję ujęło wystąpienie Karoliny Dul  z kl. IVB,  na  I nagrodę, zasługiwała zarówno forma pracy jak i opowieść o Jeleniej Górze, miłości do gór i biegania. II miejsce zajęły dwie prezentacje-o Ściegnach opowiadały  Joanny- Guściora i Smętek z kl. IVB, oraz praca Aleksandry Pliszki  z kl. ID-o Sobieszowie . III miejsce zajęła Barbara Zaprucka z  kl.IVf –zaprosiła nas na wycieczkę po ciekawych zakątkach Gminy Stara Kamienica. W opowieściach naszych uczennic pojawiły się ciekawostki , których nie ma w przewodnikach sudeckich – na szczególne wyróżnienie zasługuje też prezentacja Adriany Winter (kl.IVF) o Szklarskiej Porębie. Wśród publiczności uznanie i nagrodę zdobyła Anastazja Łozowska za prezentację o  Osiedlu Orle- okazało się ,że o małym osiedlu między Cieplicami a Sobieszowem można ciekawie opowiadać. 

 

Copyrigcht © 2019 PK