^

 • 1 Zapraszamy ,,,
  Tu znajdziecie książki najnowsze, polecane na forach internetowych. Nasi czytelnicy nie tylko mają dostęp do nowości wydawniczych, ale przede wszystkim czytają te nowości.
 • 2 Gorąca herbatka i dobra książka
  to najlepsze nie tylko na długie zimowe wieczory. Życzymy wszystkim miłośnikom czytania, aby nigdy nie zabrakło im ciekawych książek.
 • 3 Narcyza Żmichowska
  "Jedni piszą daleko piękniej niż żyć umieją, inni znów żyją daleko piękniej, niżby to najsławniejszy autor opisać potrafił"
 • 4 Czytając...
  pomyśl o przyjemnych rzeczach, cieple, smaku miodu, kwiatach...
 • 5 Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich
  obchodzony jest 23 kwietnia. Doroczne święto organizowane przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej . Pomysł organizacji święta zrodził się w Katalonii. Zgodnie z długą tradycją w Katalonii obdarowywano w ten dzień kobiety czerwonymi różami. Z czasem kobiety zaczęły odwzajemniać się mężczyznom podarunkami w postaci książek.
CDI

Biblioteka w ZSET


Centrum Dydaktyczno-Informacyjne

w Zespole Szkół Ekonomiczno-Turystycznych w Jeleniej Górze

Znalezione obrazy dla zapytania obrazki związane z walentynkami i książąt

Tuż przed feriami, w piątek 10 lutego, biblioteka zorganizowała Walentynki, które miały wpływ na funkcjonowanie szkoły w tym dniu J Przede wszystkim – cieszące się OGROMNĄ popularnością – „serduszka na niepytanie”, zrobione i rozdawane w bibliotece; następnie muzyka – Wasza muzyka, bo to Wy wybieraliście swoje ulubione piosenki o miłości – w naszym uruchomionym z tej okazji radiowęźle, obsługiwanym przez Alę Dziurdź z 1BF.

Poza tym nauczyciele poczytali Wam w klasach fragmenty książek albo wiersze o miłości wg swojego własnego gustu J. Szalała poczta walentynkowa – dwie lekcje z trudem starczyły, żeby ją dostarczyć… Uczniowie pożyczający w tym dniu książki o miłości  dostawali coś słodkiego na dokładkę (miłość do samochodów także się liczyła J, więc za wypożyczenie Jeremy Clarksona też). I mimo, że Walentynki wywodzą się z tradycji krajów anglojęzycznych, tym razem grupy niemieckojęzyczne brały udział w krótkich zajęciach walentynkowych – muzyka zespołu Rammstein bardzo w tym pomogła J


ZOBACZ CO POLECAMY NA WALENTYNKI!

 ksiązki Colleen Hover 

Colleen HooverHopelessLosing HopeOkładka książki Maybe SomedayOkładka książki Never NeverNieprzekraczalna granica Ta dziewczyna 
książki Gayle Forman

Gayle Forman Okładka książki Zostań, jeśli kochasz + Wróć, jeśli pamiętasz (komplet) Okładka książki Ten jeden dzień + Ten jeden rok (komplet) 
ksiązki Nicholasa Sparksa

Nicholas Sparks Bezpieczna przystańOstatnia piosenkaI wciąż ją kochamPamiętnikSzczęściarz

Copyrigcht © 2019 PK