^

 • 1 Zapraszamy ,,,
  Tu znajdziecie książki najnowsze, polecane na forach internetowych. Nasi czytelnicy nie tylko mają dostęp do nowości wydawniczych, ale przede wszystkim czytają te nowości.
 • 2 Gorąca herbatka i dobra książka
  to najlepsze nie tylko na długie zimowe wieczory. Życzymy wszystkim miłośnikom czytania, aby nigdy nie zabrakło im ciekawych książek.
 • 3 Narcyza Żmichowska
  "Jedni piszą daleko piękniej niż żyć umieją, inni znów żyją daleko piękniej, niżby to najsławniejszy autor opisać potrafił"
 • 4 Czytając...
  pomyśl o przyjemnych rzeczach, cieple, smaku miodu, kwiatach...
 • 5 Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich
  obchodzony jest 23 kwietnia. Doroczne święto organizowane przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej . Pomysł organizacji święta zrodził się w Katalonii. Zgodnie z długą tradycją w Katalonii obdarowywano w ten dzień kobiety czerwonymi różami. Z czasem kobiety zaczęły odwzajemniać się mężczyznom podarunkami w postaci książek.
CDI

Biblioteka w ZSET


Centrum Dydaktyczno-Informacyjne

w Zespole Szkół Ekonomiczno-Turystycznych w Jeleniej Górze

10 lutego 2017r to ostatni dzień nauki przed feriami zimowymi J. Postanowiliśmy spędzić ten dzień w wyjątkowy sposób, tak aby zdobyć nowe doświadczenia i rozpocząć wolny czas w przyjemnym nastroju.  Zaprosiliśmy z tej okazji Panią kosmetolog 

Milenę Kuchmister-Dudek, która przybliżyła nam tajniki zabiegów kosmetycznych oraz co najważniejsze udzieliła wskazówek na temat makijażu odpowiedniego do szkoły, do pracy oraz na imprezę. W zawodzie dobrego hotelarza, każda uczennica wiedzieć powinna jak wykonać profesjonalny dyskretny makijaż, który znakomicie podkreśli urodę.
Uczniowie klasy 1A i 1B przygotowali spotkanie w bibliotece szkolnej, która na kilka lekcji zamieniła się w gabinet kosmetyczny. Po prezentacji omawiającej rodzaje cery i jej pielęgnacji rozpoczęło się działanie, czyli nakładanie makijażu. Pani Milena Kuchmister-Dudek udostępniła nam cały swój warsztat, bagatela 15kg skrzynię z kosmetykami. Uczennice pracowały w parach, świetnie się przy tym bawiąc. Panowie, czyli uczniowie kl1A i kl1B wystąpili w charakterze jurorów oraz dbali o dobry nastrój muzyczny. Dzień zakończył się makijażem wieczorowym odpowiednim na imprezę karnawałową. Efekty tych warsztatów możecie ocenić w galerii zdjęciowej.   

Copyrigcht © 2019 PK