^

 • 1 Zapraszamy ,,,
  Tu znajdziecie książki najnowsze, polecane na forach internetowych. Nasi czytelnicy nie tylko mają dostęp do nowości wydawniczych, ale przede wszystkim czytają te nowości.
 • 2 Gorąca herbatka i dobra książka
  to najlepsze nie tylko na długie zimowe wieczory. Życzymy wszystkim miłośnikom czytania, aby nigdy nie zabrakło im ciekawych książek.
 • 3 Narcyza Żmichowska
  "Jedni piszą daleko piękniej niż żyć umieją, inni znów żyją daleko piękniej, niżby to najsławniejszy autor opisać potrafił"
 • 4 Czytając...
  pomyśl o przyjemnych rzeczach, cieple, smaku miodu, kwiatach...
 • 5 Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich
  obchodzony jest 23 kwietnia. Doroczne święto organizowane przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej . Pomysł organizacji święta zrodził się w Katalonii. Zgodnie z długą tradycją w Katalonii obdarowywano w ten dzień kobiety czerwonymi różami. Z czasem kobiety zaczęły odwzajemniać się mężczyznom podarunkami w postaci książek.
CDI

Biblioteka w ZSET


Centrum Dydaktyczno-Informacyjne

w Zespole Szkół Ekonomiczno-Turystycznych w Jeleniej Górze

W ramach projektu Moja Mała Ojczyzna w  bibliotece szkolnej w ZSE-T odbyła się kolejna edycja międzyszkolnego konkursu na najładniejszy film lub prezentację o Małej Ojczyźnie.   31 maja 2017 w konkursie uczestniczyli uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych: ZSE, ZST „Mechanik”, ZSLiZ nr 2, I LO, II LO, ZSE-T. Prace oceniały Aneta Firszt (Muzeum Karkonoskie) i Małgorzata Sokołowska (ZSE-T)   

W tym roku wyróżnili się uczniowie, którzy przygotowali prace w kategorii: Film. Zdziwiła wszystkich inwencja twórcza uczestników, rozmaite konwencje filmów i ich wykonanie. W tej kategorii I miejsce otrzymał uczeń Elektronika za film promujący Karkonosze. Uczniowie Mechanika zajęli II miejsce za produkcję o Krzeszowie, a III miejsce przyznano ex quo  uczniom także z Mechanika – za film o Starej Kamienicy w konwencji kina niemego i za film o Cieplicach. W kategorii Prezentacja Multimedialna I miejsce zajął uczeń ZSE-T- Kacper Reimann za opowieść o Świeradowie, uczennica Norwida zajęła II miejsce za opowieść o Cieplicach, a opowieść o ulicach jeleniogórskich przyniosła autorce z I LO  III miejsce. Zobacz fotorelację...

Copyrigcht © 2019 PK