Książki projektu  

   

Sponsor  

   

Login Form  

   

Patronat Honorowy -  Prezydent Miasta Jelenia Góra 

 DZIAŁANIA PROJEKTU SĄ
DOFINANSOWANE PRZEZ
MIASTO JELENIA GÓRA

 *     *     *

PATRONAT MEDIALNY

 

VI EDYCJA PROJEKTU 

   chęć uczestnictwa zadeklarowało
6 gimnazjów i 9 szkół ponadgimnazjalnych z Jelniej Góry

 

 

9 - 10 PAŹDZIERNIKA 2014 pokonali trasy i zadania językowe uczestnicy V Rajdu Lingwistyczno-Krajoznawczego. Zaczęliśmy od promocji książki "Skarby pogranicza - o zabytkach, ludziach i diamentach... pod karkonoskim niebem" Zdjęcia i relacje z obu dni już wkrótce. 

25 września 2014  konkurs Tajemniczy Rynek Cieplic przeprowadził dla 8 reprezentacji szkół ponadgimnazjalnych Zespół Szkół Przyrodniczo-Usługowych. Przy okazji gry miejskiej Zespół Szkół Eletronicznych zorganizował konkurs fotograficzny. Wzięli w nim udział przedstawiciele 9 szkół ponadgimnazjalnych. Wyniki wkrótce.

 

 V EDYCJA PROJEKTU MOJA MAŁA OJCZYZNA ZAKOŃCZONA

czytaj więcej

-----------------------------------------------------------------

dsc00238 

   23 czerwca 2014 o godzinie 9.00 uczniowie gimnazjów rozpoczęli turystyczne zakończenie V edycji  projektu. Wielki Piknik odbył się na Grodnej. Na zakończenie zmagań w ramach projektu gimnazja zmierzyły się w  konkurencjach sportowych i nie tylko. Było też sudoku.  Zobacz zdjęcia

 

 

   18 czerwca 2014 uczniowie z jeleniogórskich szkół ponadgimnazjalnych - uczestnicy projektu - wzięli  udział w  turystycznym zakończeniu V edycji projektu "Moja Mała Ojczyzna - Sudety Zachodnie": Było przejście  turystyczne z dolnej    stacji wyciągu w Szklarskiej Porębie do schroniska "Kamieńczyk", były odznaki, była część  artystyczna w wykonaniu  wszystkich reprezentacji i .... były też tańce i konkursy, a nawet chyba powstał hymn  projektu. Zobacz zdjęcia. 

 

                                                                                 

Dnia 10 czerwca 2014r. odbył się w ramach projektu „Moja Mała Ojczyzna” rajd literacki „Śladami Jana Sztaudyngera”. W rajdzie uczestniczyli uczniowie wraz z opiekunami z sześciu jeleniogórskich gimnazjów: Gimnazjum nr 1 im. Tadeusza Kościuszki, Gimnazjum nr 3 im. Janusza Kusocińskiego, Gimnazjum nr 4 im. Noblistów Polskich, Gimnazjum nr 5, Gimnazjum – Zespół Szkół Rzemiosł Artystycznych, Gimnazjum w ZSO Nr 1 więcej... i oglądaj

  

W dniu 30 maja 2014r. w Zespole Szkół Elektronicznych i Gimnazjum nr 3 w Jeleniej Górze w ramach projektu MOJA MAŁA OJCZYZNA - SUDETY ZACHODNIE, odbył się konkurs krasomówczy pt.: „JELENIA GÓRA I OKOLICE”, do którego przystąpili uczniowie ze wszystkich gimnazjów biorących udział w projekcie

 

 

       8 maja 2014 roku w Gimnazjum nr 4 im. Noblistów Polskich w Jeleniej Górze odbyło się kolejne spotkanie uczniów jeleniogórskich szkół w ramach projektu „Moja Mała Ojczyzna” . Tym razem uczestnicy pokazali swoje umiejętności w konkursie „Zabytki i historia Jeleniej Góry na tle dziejów Śląska”. Oglądaj też

                                             

        29 kwietnia 2014 roku w Książnicy Karkonoskiej miało miejsce kolejne działanie w ramach projektu „Moja Mała Ojczyzna – Sudety Zachodnie”. Młodzież została zaproszona na warsztaty pt.: „Jelenia Góra w Regionalnej Bibliotece Cyfrowej”. Warsztaty zostałay zorganizowane przez Agnieszkę Słowik z I LO im. S. Żeromskiego w Jeleniej Górze we współpracy z pracownikami Działu Informatyki i Digitalizacji Zbiorów Książnicy Karkonoskiej. 

 

     W ramach projektu „Moja Mała Ojczyzna – Sudety Zachodnie” miała miejsce kolejna potyczka dla uczniów gimnazjów, które są uczestnikami tego projektu – Parada Średniowieczna. Organizatorzy potyczki Zespół Szkół Ekonomiczno-Turystycznych i Zespół Szkół Rzemiosł Artystycznych przygotowali sporo atrakcji, ale także należało się wykazać wiedzą o tym okresie.  Czytaj więcej i oglądaj

 

       28 marca 2014 po raz kolejny uczniowie jeleniogórskich gimnazjów mieli okazję rywalizować  w ramach projektu Moja Mała Ojczyzna – Sudety Zachodnie.  Tym razem w potyczce międzyszkolnej wzięło udział 5 gimnazjów, a najwyższe lokaty zdobyły: I miejsce - Gimnazjum w ZSO, II miejsce - Gimnazjum nr 4, III miejsce przypadło Gimnazjum  nr 3. Czytaj więcej i ogladaj...

 

Budynek Muzeum Przyrodniczego w Jeleniej GórzeUczestnicy projektu ze szkół ponadgimnazjalnych rok 2014 rozpoczęli w nowej siedzibie Muzeum Przyrodniczego w Cieplicach. 10 marca zgodnie planem zwiedzili część muzum (w wielu pomieszczeniach trwają prace wykończeniowe) i wysłuchali krótkiego wykładu Pana Stanisława Firszta, Dyrektora Muzeum Przyrodniczego, na temat: "Cieplickie wątki odsieczy  Wiednia". Zobacz fotorelację.

 

      17 grudnia 2013r. w Muzeum Miejskim Dom G.Hauptmanna w ramach projektu  odbył się koncert kolęd w językach obcych poprzedzony prelekcją Anny i Robba Maciąg "Boże Narodzenie dookoła świata". Po raz pierwszy w tej edycji wzięły udział i gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. Czytaj więcej.... Oglądaj i słuchaj na porotaliku.24

 

                  13 listopada 2013 r. 6-osobowe zespoły reprezentujące  gimnazja    jeleniogórskie, uczestników    projektu  Moja Mała Ojczyzna -  Sudety  Zachodnie, wzięły udział w zamganiach lingwistycznych w  Zespole Szkół  Ekonomiczno-Turystycznych. W październiku z  podobnymi zadaniami  zmagali się uczniowie jeleniogórskich  szkół  ponadgimnazjalnych. W  związku z faktem przystąpienia do projektu 6  gimnazjów taka rywalizacja mogła się  odbyć na dwóch poziomach: szkoł ponagimnazjalnych i szkół gimnazjalnych. W roku poprzednim niestety  rywalizacja była nierówna, albowiem w projekcie uczestniczyło 9 szkół ponadgimnalnych i 2 gimnazja. Zobacz  fotorelację....             

 

Na sportowo w „Mechaniku” 25 listopada 2013 roku w sali sportowej ZST „Mechanik” w      Jeleniej Górze odbył się konkurs „Sportowcy Ziemi Jeleniogórskiej” zrealizowany w ramach projektu  „Moja Mała Ojczyzna. Sudety Zachodnie”. Dodatkowo wpisuje się w ogólnopolską kampanię    Ministerstwa Sportu i Turystyki „Stop zwolnieniom z WF-u. Czytaj więcej... Zobacz fotorelację

                                              

      Z cyklu "Poznajemy region". 20 listopada 2013 r. uczestnicy IV Rajdu Lingwistyczno-Krajoznawczego mieli  okazję   poznać zabytki Wlenia, w tym odrestaurowany Pałac Książęcy. Zobacz fotorelację.....

 

   

  18 listopada 2013 - I potyczka dla jeleniogórskich szkół  gimnazjalnych: Spacer po Jeleniej  Górze z przewodnikiem, zakończony warsztatmi w Muzeum "Karkonoskim i konkursem wiedzy o  zabytkach Jeleniej Góry. W pierwszej potyczce gimnazjów udział wzięło 6 reprezentacji gimnazjów:  nr 1, nr 2, nr 3, nr 4, nr 5 i gimnazjum w ZSRart. Czytaj więcej....Zobacz zdjęcia

 

ZST "Mechanik" organizuje 25 listopada konkurs "Sportowcy Ziemi Jeleniogórskiej" dla szkół ponadgimnazjalnych. Uczniowie będą mieli nie tylko okazję wykazać się  wiedzą o wybitnych   sportowcach naszego regionu, ale także będą rywalizować w zabawach biegowo-zręcznościowych.

 

   10 - 11 października 2013 w ramach piątej edycji projektu odbył się IV Rajd Lingwistyczno-    Krajoznawczy, organizatorem którego był Zespół Szkół Ekonomiczno-Turystycznych. Wspólnie z  Uniwersytetem Ekonomicznym we Wrocławiu i XVI Festiwalem Nauki, wsparci przez pracowników  naukowych Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej w Jeleniej Górze stworzyliśmy dwudniową  imprezę lingwistyczno-krajoznawczo-integracyjną z udziałem gości zagranicznych z Czech i z  Meksyku. Zobacz zdjęcia w naszej galerii i portaliku24.pl

Impreza dofinansowana przez Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, XVI Festiwal Nauki i Miasto Jelenia Góra.

 

  

 

   
© ALLROUNDER

We use cookies to improve our website and your experience when using it. Cookies used for the essential operation of the site have already been set. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

I accept cookies from this site.

EU Cookie Directive Module Information