25 listopada , w piątkowy poranek, jeleniogórscy gimnazjaliści mieli znów przyjemność spotkać się z Panią Małgorzatą Lutowską, autorką naszej ulubionej książki o Jeleniej Górze – „Skarby drzewa”. Obecna była również Pani Regina Chrześcijańska z wydawnictwa           „Ad rem”.

Spotkanie odbyło się w czytelni Zespołu Szkół Ekonomiczno Turystycznych, gdzie przyjęła nas gościnnie Pani Kasia Pitera wraz z Panią Dyrektor ZSET i swoimi uczennicami. Atmosfera była miła, wszyscy z prawdziwą przyjemnością obejrzeliśmy filmy pokazujące scenki historyczne odgrywane przez przedstawicieli poszczególnych gimnazjów w czasie przygotowania nowego wydania „Skarbów drzewa”. Potem młodzież miała okazję porozmawiać z autorką ksiązki, a także poprosić ją o autograf.

      Dalszą część spotkania wypełnił konkurs głośnego czytania fragmentów „Skarbów drzewa”. Udział w nim wzięło dziewięć osób, przedstawicieli obecnych gimnazjów.

Oto wyniki:

III miejsce zajęli:

Julia Ostrówka – Gimnazjum w ZSRA, Wiktoria Łakomska – Gimnazjum nr 1, i Jędrzej Drankowski – Gimnazjum w ZSRA

II miejsce: Martyna Jasińska – Gimnazjum nr 3

I miejsce: Adam Zwoliński – ZSRA.

 Nagrodę publiczności uczniowie przyznali Natalii Moczulskiej i Martynie Jasińskiej z Gimnazjum nr 3, które swój tekst prezentowały w duecie.

Po tych emocjach pożegnaliśmy gościnne progi „Ekonoma”, mając nadzieję na jeszcze wiele ciekawych imprez w ramach programu „Sudety Zachodnie- Moja Mała Ojczyzna”.

Relacja - Jola Łukasiwicz koordynator z Gimnazjum nr 1