, jeszcze czekające na odbudowę. W tym   konkursie  zadania dla każdej szkoły były następujące: przeczytać powieść ze zwóceniem szczególnej uwagi na przydzielony  szkole fragment, następnie przygotować streszczenie tego fragmentu, znaleźć informacje w Internecie na temat opisanego miejsca/zabytku i przygotować plakat oddający treść danego fragmentu. Po akceptacji przez autorkę trasy i sposobu przeprowadzenia międzyszkolnego konkursu  wyruszyliśmy 24 maja 2018 r. o 8.00 z ulicy Teatralnej na trasę: Jelenia Góra - Cieplice - Kopaniec - Kromnów - Antoniów - Stara Kamienica - Maciejowiec - Wleń - przez autorkęLwówek Śląski. W Cieplicach dołączyła do nas autorka powieści, która opowiedziała o swoich przeżyciach związanych z pisaniem książki. Jednym z nich była wizyta w Kromnowie, obecnie odbudowanym obiekcie - Artystycznej Galerii Izerskiej. Wszystkie odwiedzane obiekty zrobiły na zwiedzających duże wrażenia, ale niezapomniane na pewno będą dwa: przepiękne rododendrony w Maciejowcu i obiad w sali na piętrze w Pałacu Lenno. Zobacz zdjęcia