29 października 2019 - odwiedzamy cmentarzyk jeńców wojennych w    Borowicach.  Tym razem reprezentanci tylko z 4 szkół, za to licznie, wzięli udział w    wycieczce pieszej na trasie: Borowice - Przesieka - Wodospad Podgórnej - Podgórzyn.O każdej z tych miejscowości uczniowie z innej szkoły przekazywali zwięzłą informację. Pierwszym etapem wycieczki były Borowice, a nastepnie cmentarzyk jeńców wojennych. O Borowicach mówili uczniowie z Elektronika, a o cmentarzyku uczniowie z Rzemiosł. Nas cmentarzyku uczestnicy wycieczki zapalili przyniesione znicze i wykonali zdjęcia w ramach konkursu fotograficznego (zdjecia z telefonu) oddające atmosferę tego miejsca.  Nastepnie wszyscy udali się niebieskim szlakiem do Przesieki i Wododspadu Podgórnej. Tutaj z informacjami o Przesiece i wodospadzie zapoznali uczestników uczniowie z Handlówki. Wodospad Podgórnej był także  obiektem II konkursu fotograficznego: najciekawsze ujęcie wodospadu. Stąd nieco przemarznięci wszyscy udali sie do pensjonatu Polo, gdzie czekała gorąca herbata i kawa oraz posiłek.  Po posiłku uczniowie Ekonoma opowiedzieli o Podgórzynie. Następnie uczniowie skupili się nad propozycjami kolejnych zadań w projekcie, a koordynatorzy ocenili przesłane na konkurs zdjęcia i przyznali nagrody indywidualne. 
Cmentarzyk - zobacz zdjęcia
Wodospad Podgórnej - zobacz zdjęcia