Konkurs na prezentację lub film o Małej Ojczyźnie

W ramach projektu Moja Mała Ojczyzna w  bibliotece szkolnej w ZSE-T odbyła się I edycja międzyszkolnego konkursu na    najładniejszy film lub prezentację o Małej Ojczyźnie.   1 czerwca 2017 w konkursie uczestniczyli uczniowie z Gimnazjum nr    1, Gimnazjum z Łomnicy, Gimnazjum z ZSO nr 1, Gimnazjum nr 5.

 Konkurs na prezentację lub film o Małej Ojczyźnie  

W ramach projektu Moja Mała Ojczyzna w  bibliotece szkolnej w ZSE-T odbyła się kolejna edycja międzyszkolnego   konkursu na najładniejszy film lub prezentację o Małej Ojczyźnie.   31 maja 2017 w konkursie uczestniczyli    uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych: ZSE, ZST „Mechanik”, ZSLiZ nr 2, I LO, II LO, ZSE-T. Prace oceniały Aneta   Firszt (Muzeum Karkonoskie) i Małgorzata Sokołowska (ZSE-T) .  

  GRA MIEJSKA W JĘZYKACH OBCYCH    

 7 kwietnia 2017 r. uczniowie z 5 gimnazjów wzięli udział w grze miejskiej w językach obcych, zorganizowanej przez Zespół   Szkół Ekonomiczno-Turystycznych w ramach projektu Moja Mała Ojczyzna. Najpierw uczestnicy gry w salach językowych          mówili o zabytkach Jeleniej Góry w językach obcych, a następnie realizowali zadania gry miejskiej w centrum Jeleniej Góry.  Atmosfera,  mimo ulenego deszczu, była doskonała, humory dopisywały. Zobacz fotorelację...

    KONKURS KRASOMÓWCZY

        30 marca 2017 roku uczniowie z 6 jeleniogórskich gimnazjów wzięli udział w konkursie krasomówczym,    organizowanym przez Zespół Szkół Ekonomiczno-Turystycznych i Muzeum Karkonoskie w Muzeum Karkonoskim.  w  ramach projektu Moja Mała Ojczyzna.

 Kolędy w językach obcych 2016

 

    Pani Julita Zaprucka i "G.Hauptmann" przyjęli bardzo życzliwie kolędującą jak co roku w Muzeum Miejskim "Dom G.Hauptmanna "Moją Małą Ojczyznę".  Kolędy i  pastorałki w różnych językach: po polsku, po angielsku, po niemiecku, a nawet po ukraińsku rozbrzmiewały w Sali Rajskiej Muzeum 16 grudnia 2016 r. 

Warsztaty w Dobkowie

   dsc02106Już kolejny raz Mała Ojczyzna gościła w pracowni Państwa Rudnickich w Dobkowie. Uczniowie ze szkół, które były najaktywniejsze w VII edycji, mogli wziąć udział w warsztatch ceramicznych. Zobacz jak pracowali.

 

 Spotkanie z Małgorzatą Lutowską 
 
   25 listopada 2016 w czytelni CDI ZSET miało miejsce spotkanie uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z Małgorzatą Lutowską, autorką trzech powieści: "Dla siebie znalezioną ścieżką", "Powierzony klucz" i "Skarby drzewa". KSIĄŻKI  Małgorzaty Lutowskiej są książkami projektu.
 Zobacz fotorelację...   Czytej też ....