KONKURS KRASOMÓWCZY

        30 marca 2017 roku uczniowie z 6 jeleniogórskich gimnazjów wzięli udział w konkursie krasomówczym,    organizowanym przez Zespół Szkół Ekonomiczno-Turystycznych i Muzeum Karkonoskie w Muzeum Karkonoskim.  w  ramach projektu Moja Mała Ojczyzna.

 

Najpier uczestnicy konkursu zwiedzili wystawę szkła, nastepnie wybrali sobie  jeden z eksponatów, a nastepnie stworzyli  opowieść inspirowaną eksponatem.Wwymyślone opowieści prezentowali w    sali  konferencyjnej Muzeum Karkonoskiego na tle zdjęcia wybranego eksponatu. Najbardziej podobały się opowieści  gimnazjalistów z ZSRA (I miejsce), następnie wysoko oceniono uczniów z Gimnazjum nr 1 (II miejsce) i Gimnazjum nr  3 (miejsce 3). Zwycięzcom wręczono dyplomy i nagrody, ufundowane przez Muzeum Karkonoskie i ZSET.  Zobacz fotorelację