Konkurs na prezentację lub film o Małej Ojczyźnie  

W ramach projektu Moja Mała Ojczyzna w  bibliotece szkolnej w ZSE-T odbyła się kolejna edycja międzyszkolnego   konkursu na najładniejszy film lub prezentację o Małej Ojczyźnie.   31 maja 2017 w konkursie uczestniczyli    uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych: ZSE, ZST „Mechanik”, ZSLiZ nr 2, I LO, II LO, ZSE-T. Prace oceniały Aneta   Firszt (Muzeum Karkonoskie) i Małgorzata Sokołowska (ZSE-T).  

 

W tym roku wyróżnili się uczniowie, którzy przygotowali prace w kategorii: Film. Zdziwiła wszystkich inwencja twórcza uczestników, rozmaite konwencje filmów i ich wykonanie. W tej kategorii I miejsce otrzymał uczeń Elektronika za film promujący Karkonosze. Uczniowie Mechanika zajęli II miejsce za produkcję o Krzeszowie, a III miejsce przyznano ex quo  uczniom także z Mechanika – za film o Starej Kamienicy w konwencji kina niemego i za film o Cieplicach. W kategorii Prezentacja Multimedialna I miejsce zajął uczeń ZSE-T- Kacper Reimann za opowieść o Świeradowie, uczennica Norwida zajęła II miejsce za opowieść o Cieplicach, a opowieść o ulicach jeleniogórskich przyniosła autorce z I LO  III miejsce. Zobacz fotorelację..