" Od ziarenka do materiału. Historia jeleniogórskiego woalu" - żywą lekcją historii uczniowie z  jeleniogórskich szkół ponadgimnazjalnych rozpoczęli rok 2018 w projekcie Moja Mała Ojczyzna. Uczestników przywitała Dyrektor Muzeum Karkonoskiego, pani Gabriela Zawiła, wyrażąjąc  zadowolenie, że Mała Ojczyzna znowu zawitała do Muzeum.

Lekcję poprowadziła Olga Szczyżowska,  pracownik Muzeum Karkonoskiego. Następnie uczniowie z przyniesionych przez siebie materiałów z  recyklingu, ale także z materiałłów przygotowanych przez pracowników Muzeum Karkonoskiego, przez  dwie godziny tworzyli kreacje. Szkoły reprezentowały trzyosobowe zespoły: dwie osoby przygotowywały kreacje, jedna osoba służyła za model. Następnie pięknym korowodem z trzeciego piętra modelki przeszzły na parter, gdzie na tle Chaty Karkonoskiej prezentowały wykonane stroje. Jury w składzie: Aneta Firszt, Olga Szczyżowska i Natalia Kryszpin wyróżniły za kreatywność i staranne wykonanie oraz ciekawe zaprezentowanie stroju zespół z Eketronika, zespół z Leśnej i zespół z Mechanika. Przewodnicząca jury konkursu "Moda z odzysku" podkreśliła, że wszystkie zespoły przygotowały ciekawe stroje i dlatego każdy zespół otrzymał dyplom za udział w konkursie. Zobacz zdjęcia Czytaj na Jelonka.com  Oglądaj na Strimeo

W imieniu koordynatorów składam podziękowanie pracownikom Muzeum Karkonoskiego za mozliwość zorganizowania takiej wspaniałej imprezy w ramach projektu.
K.Pitera