Konkurs zielarski "Laboranci u Ducha Gór"

19 listopada 2021 roku w auli Zespołu Szkół Ekonomiczno-Turystycznych odbył się konkurs ze znajomości ziół i ich zastosowania oraz pokaz parzenia herbaty z ziół i degustacja. Uczestnikami konkursu byli uczniowie, którzy wzięli udział 5 października 2021 w warsztatach zielarsko-kosmetycznych w Rzeszówku. Autorem pytań do tej części był pan Maciej Zawierucha.  II część pytań przygotowała pani Edyta Zawodna, która na początku spotkania przypomniała w skrócie treść książki Przemysława Wiatera "Laboranci u Ducha Gór" . Pani Aneta Sikora-Firszt, Kierownik Działu Edukacji w Muzeum Karkonoskim, w imieniu  komisji konkursowej w składzie: Aneta Sikora- Firszt, pani Edyta Zawodna i pan Maciej Zawierucha  ogłosiła zwycięzców:
I miejsce - Małgorzata Ziemba z ZSET
II miejsce - Anna Mazurek z I LO 
III miejsce - Maria Kowalewska z ZSE
Komisja nie mogła przyznać nagród zespołowych, w związku ze zróżnicowaną ilością uczniów w poszczegółnych reprezentacjach.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe torby z logo projektu, a zwycięzcy koszulki projektu i ksiązki "Kuchania Ducha Gór"(M.Ziemba).. 
Egzemplarze książki "Kuchnia Ducha Gór" trafiły do biblioteczek regionalnych w szkółach projektu.
                           

Rozstrzygnięty został również konkurs na najlepszy blog lub film, reklamujący Jelenią Górę oraz spacer z Jeleniej Góry do Siedlęcina.Dyplomy zwycięskim zespołom wręczył gość specjalny konkursu pan Janusz łyczko, Wiceprezydent Miasta Jeleniej Góry.  Zwycięzcy konkursu otrzymali torby z logo projektu i  koszulki..
I miejsce ex aequo:za blog
Zespoł nr 9 - ZSET 
Zespół nr 1 - II LO 

Wyróżnienia
Zespół nr 8 - ZSE za film
Zespół nr 3 - ZSLiZ nr 2  za prezentację
Zespoł nr 4 - ZST "Mechanik" za realację z gry miejskiej i spaceru do Siedlęcina