Uczestników powitała bardzo ciepło Pani Julita Zaprucka, Dyrektor Muzeum., która przekazała na ręce Pani K.Pitery, koordynatora i głównego organizatora projektu, upominek dla uczestników projektu wraz z kalendarzem imprez muzealnych i zaproszeniem do uczestnictwa w nich. Następnie Panie wspólnie wręczyły dyplomy i nagrody uczestnikom konkursu fotograficznego "Dolina Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej". Koncert kolęd w językach obcych rozpoczął się od  przypomnienia historii kolęd  przez Pana Jana Owczarka, polonistę w I LO. Był to dobry wstęp do wspaniałych występów reprezentantów: Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 5, Gimnazjum w ZSRA, Gimnazjum w ZSO nr 1, Gimnazum w Łomnicy, ZSE, ZSE-T, ZSP-U, ZSOiT, ZSRA, ZSLiZ nr 2 i ZST "Mechanik", które poprowadziła Ewa Steyer, anglistka z ZSET. Koncert kolęd, jak zwykle, zakończył się wspólnym odśpiewaniem kilku kolęd. Tu szczególne podziękowania należą się uczniom z Elektronika i z ZSRA. Był też catering. "Handlówka" nie zawiodła. Paszteciki, barszczyk czerwony i sernik smakowały wyśmienicie. Koncert się udał, bo zapracowali na to uczniowie,koordynatorzy, organizatorzy oraz pracownicy Muzeum Miejskiego. Dziękuję wszyskim. Wspierała nas jak zwykle Pani Aneta Firszt, reprezentująca Muzeum Karkonoskie.  Zobacz sam