^

 • 1 Zapraszamy ,,,
  Tu znajdziecie książki najnowsze, polecane na forach internetowych. Nasi czytelnicy nie tylko mają dostęp do nowości wydawniczych, ale przede wszystkim czytają te nowości.
 • 2 Gorąca herbatka i dobra książka
  to najlepsze nie tylko na długie zimowe wieczory. Życzymy wszystkim miłośnikom czytania, aby nigdy nie zabrakło im ciekawych książek.
 • 3 Narcyza Żmichowska
  "Jedni piszą daleko piękniej niż żyć umieją, inni znów żyją daleko piękniej, niżby to najsławniejszy autor opisać potrafił"
 • 4 Czytając...
  pomyśl o przyjemnych rzeczach, cieple, smaku miodu, kwiatach...
 • 5 Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich
  obchodzony jest 23 kwietnia. Doroczne święto organizowane przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej . Pomysł organizacji święta zrodził się w Katalonii. Zgodnie z długą tradycją w Katalonii obdarowywano w ten dzień kobiety czerwonymi różami. Z czasem kobiety zaczęły odwzajemniać się mężczyznom podarunkami w postaci książek.
CDI

Biblioteka w ZSET


Centrum Dydaktyczno-Informacyjne

w Zespole Szkół Ekonomiczno-Turystycznych w Jeleniej Górze

Zespół Szkół Ekonomiczno-Turystycznych jest autorem i współorganizatorem projektu MOJA MAŁA OJCZYZNA - SUDETY ZACHODNIE". Projekt ten został opracowany z myślą o uczniach jeleniogórskich szkoł gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Realizacja projektu po wstępnych rozmowach z przedstawicielami współorganizatorów: Alicją Raczek i Marcinem Zawiłą (wtedy Dyrektorem) z Książnicy Karkonoskiej, Waldemarem Woźniakiem i Barbarą Latosińską z Wydziału Edukacji i Sportu i  Jerzym Zębikiem z Urzędu Miasta Jelenia Góra rozpoczęła się od spotkania koordynatorów z jeleniogórskich szkół ponadgimnazjalnych w maju 2009 r.  Nie wszystkie jednak szkoły przystapiły w I edycji do projektu, ogólniaki się nie zdecydowały. Tym sposobem w projekcie było 8 szkół.  Zgodnie z myślą przewodnią przewodnią projektu "Dla siebie znalezioną ścieżką" zapożyczoną, za zgodą autorki, od tytułu książki Małgorzaty Lutowskiej "Dla siebie znalezioną ścieżką", szkoły organizowały poznanie regionu przez uczniów w danej szkole, a oprócz tego organizowały potyczki międzyszkolne dla innych szkół. Od początku bardzo nas wspierał Pan Prezydent - Marek Obrębalski i Zastępca Prezydenta - Pan Miłosz Sajnog. Tak było w 2009 i 2010 roku.
W grudniu 2010 roku Prezydentem Jeleniej Góry został Marcin Zawiła, który także objął patronatem projekt "Moja Mała Ojczyzna - Sudety Zachodni" Również władze oświatowe wspierają ten projekt. Ponadto do grona organizatorów dołączyła Julita Zaprucka Dyrektor Muzeum Miejskiego Dom G. Hauptmanna oraz Aneta Firszt reprezentująca Muzeum Karkonoskie.  Czytaj więcej na www.sudetyzachodnie.pl

 

 

Sprawozdania z poszczegółnych lat

MMO w ZSET w roku szkolnym 2009/2010 - cz. 1

MMO w ZSET w roku szkolnym 2009/2010 - cz. 2

MMO w ZSET w roku szkolnym 2010/2011 

MMO w ZSET w roku szkolnym 2011/2012

MMO w ZSET w roku szkolnym 2012/2013

MMO w ZSET w roku szkolnym 2013/2014

MMO w ZSET w roku szkolnym 2014/2015

MMO w ZSET w roku szkolnym 2015/2016

 MMO w ZSET w roku szkolnym 2016/2017

 MMO w ZSET w roku szkolnym 2017/2018

MMO w ZSET w roku szkolnym 2018/2019

MMO w ZSET w roku szkolnym 2019/2020

Copyrigcht © 2024 PK