^

 • 1 Zapraszamy ,,,
  Tu znajdziecie książki najnowsze, polecane na forach internetowych. Nasi czytelnicy nie tylko mają dostęp do nowości wydawniczych, ale przede wszystkim czytają te nowości.
 • 2 Gorąca herbatka i dobra książka
  to najlepsze nie tylko na długie zimowe wieczory. Życzymy wszystkim miłośnikom czytania, aby nigdy nie zabrakło im ciekawych książek.
 • 3 Narcyza Żmichowska
  "Jedni piszą daleko piękniej niż żyć umieją, inni znów żyją daleko piękniej, niżby to najsławniejszy autor opisać potrafił"
 • 4 Czytając...
  pomyśl o przyjemnych rzeczach, cieple, smaku miodu, kwiatach...
 • 5 Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich
  obchodzony jest 23 kwietnia. Doroczne święto organizowane przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej . Pomysł organizacji święta zrodził się w Katalonii. Zgodnie z długą tradycją w Katalonii obdarowywano w ten dzień kobiety czerwonymi różami. Z czasem kobiety zaczęły odwzajemniać się mężczyznom podarunkami w postaci książek.
CDI

Biblioteka w ZSET


Centrum Dydaktyczno-Informacyjne

w Zespole Szkół Ekonomiczno-Turystycznych w Jeleniej Górze

Narracja, Historia, Sen, Powiedz, Bajki To warto przeczytać - polecam!


   W konkursie  To warto przeczytać  - polecam! biorą udział ci uczniowie, którzy uwielbiają czytać.  W związku z bogatą ofertą naszej biblioteki nastąpiło wzmożone zainteresowanie uczniów nowościami literatury współczesnej.

   Zadanie uczniów polega na przeczytaniu kilku książek  i  na samodzielnym napisaniu recenzji książki, która im się najbardziej podobała. Prace uczniów oceniają nauczyciele poloniści, którzy dokonują komisyjnie wyboru najciekawiej napisanych recenzji.    
Oto wyniki edycji pażdziernikowej:

I miejsce za recenzję powieści „Wybrani „ autor: C.J. Daugherty  przyznano Paulinie Jagodzie z kl. IIbe
II miejsce za recenzję powieści „Never, Never” Coollen Hoover przyznano Klementynie Kucharek z kl. IIIb
Trzecie  miejsce ex aequo za recenzje tej samej  powieści „Zostań, jeśli kochasz” przyznano Wiktorii Szemperze i Syuzanne Tadevozyjan  
Nagrody zostały wręczone na spotkaniu z Małgorzatą Lutowską, autorką trzech książek o tematyce regionalnej. Przecztaj te recenzje. 

Znaleziony obrazZnaleziony obrazOkładka książki Zostań, jeśli kochasz Okładka książki Zostań, jeśli kochasz

  

      

Copyrigcht © 2024 PK