^

 • 1 Zapraszamy ,,,
  Tu znajdziecie książki najnowsze, polecane na forach internetowych. Nasi czytelnicy nie tylko mają dostęp do nowości wydawniczych, ale przede wszystkim czytają te nowości.
 • 2 Gorąca herbatka i dobra książka
  to najlepsze nie tylko na długie zimowe wieczory. Życzymy wszystkim miłośnikom czytania, aby nigdy nie zabrakło im ciekawych książek.
 • 3 Narcyza Żmichowska
  "Jedni piszą daleko piękniej niż żyć umieją, inni znów żyją daleko piękniej, niżby to najsławniejszy autor opisać potrafił"
 • 4 Czytając...
  pomyśl o przyjemnych rzeczach, cieple, smaku miodu, kwiatach...
 • 5 Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich
  obchodzony jest 23 kwietnia. Doroczne święto organizowane przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej . Pomysł organizacji święta zrodził się w Katalonii. Zgodnie z długą tradycją w Katalonii obdarowywano w ten dzień kobiety czerwonymi różami. Z czasem kobiety zaczęły odwzajemniać się mężczyznom podarunkami w postaci książek.
CDI

Biblioteka w ZSET


Centrum Dydaktyczno-Informacyjne

w Zespole Szkół Ekonomiczno-Turystycznych w Jeleniej Górze

Biblioteka szkolna -  dzień dzisiejszy.

 Warsztat informacyjny biblioteki

    Jednym z ważnych aspektów działalności biblioteki jest jej warsztat informacyjny. W naszej bibliotece oprócz księgozbioru podręcznego (encyklopedie, słowniki, poradniki) oferujemy czytelnikowi ogólnodostępny  katalog elektroniczny, który umożliwia  znalezienie poszukiwanych materiałów w krótkim czasie w  porządku alfabetycznym, tytułowym, przedmiotowym  lub według  UKD, serii wydawniczych i w  kartotekach. Ponadto nasz czytelnik ma stały dostęp  dostępu do Internetu. 

     Poprzez aktualne informacje  w gablotach bibliotecznych informujemy naszych czytelników o aktualnościach czytelniczych, nowościach, nominacjach do nagród literackich, a poprzez stronę biblioteki na Facebooku i internetową docieramy do czytelników.  Rozszerzamy nasz warsztat informacyjny poprzez zamieszczanie informacji  m.in. na  stronie internetowej  biblioteki tj  www.biblzseit.jgora.pl  i  poprzez aktualny katalog w Internecie. Można też korzystać z telefonu  (75) 64 23 718 wew. 28 oraz poczty e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Działalność pedagogiczna biblioteki 

 W ramach tej działalności w bibliotece m.in.  organizujemy: 

-    liczne konkursy okazjonalne :)

 -   Obchody Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich

-    Obchody Dnia Bibliotekarza

Nauczyciele-bibliotekarze są koordynatorami zespołów ds. wolontariatu i Samorządu Uczniowskiego, dlatego w bibliotece odbywają sie liczne akcje wolontariackie (Dzień Dawcy Szpiku, zbiórka na zwierzaki i inne) oraz akcje organizowane przez Samorząd.

Współpracujemy z:

- Książnicą Karkonoską

- filią jeleniogórską Biblioteki Pedagogicznej

- BWA - zdobywanie informacji o wystawach oraz korzystanie z fachowej pomocy przy organizacji  naszych wystaw w bibliotece.

Jesteśmy naprawdę Dobrym Miejscem :D !

Copyrigcht © 2024 PK