Wykład w Muzeum Karkonoskim

    26 września 2016 r. rozpoczęliśmy VIII edycję projektu wykładem Olgi Orlińskiej Szczyżowskiej w Muzeum Karkonoskim " Pałace i Ogrody Kotliny  Jeleniogórskiej - wczoraj i dziś". W wykładzie udział wzięli uczniowie 8 jeleniogórskich szkół ponadgomnazjalnych,  przygotowujący się do rajdu lingwistyczno-  krajoznwczego.

  GRA MIEJSKA W JĘZYKACH OBCYCH    

 7 kwietnia 2017 r. uczniowie z 5 gimnazjów wzięli udział w grze miejskiej w językach obcych, zorganizowanej przez Zespół   Szkół Ekonomiczno-Turystycznych w ramach projektu Moja Mała Ojczyzna. Najpierw uczestnicy gry w salach językowych          mówili o zabytkach Jeleniej Góry w językach obcych, a następnie realizowali zadania gry miejskiej w centrum Jeleniej Góry.  Atmosfera,  mimo ulenego deszczu, była doskonała, humory dopisywały. Zobacz fotorelację...

 " Od ziarenka do materiału. Historia jeleniogórskiego woalu" - żywą lekcją historii uczniowie z  jeleniogórskich szkół ponadgimnazjalnych rozpoczęli rok 2018 w projekcie Moja Mała Ojczyzna. Uczestników przywitała Dyrektor Muzeum Karkonoskiego, pani Gabriela Zawiła, wyrażąjąc  zadowolenie, że Mała Ojczyzna znowu zawitała do Muzeum. 
Lekcję poprowadziła Olga Szczyżowska,  pracownik Muzeum Karkonoskiego. Następnie uczniowie z przyniesionych przez siebie materiałów z  recyklingu, ale także z materiałłów przygotowanych przez pracowników Muzeum Karkonoskiego, przez  dwie godziny tworzyli kreacje. Szkoły reprezentowały trzyosobowe zespoły: dwie osoby przygotowywały kreacje, jedna osoba służyła za model. Następnie pięknym korowodem z trzeciego piętra modelki przeszzły na parter, gdzie na tle Chaty Karkonoskiej prezentowały wykonane stroje. Jury w składzie: Aneta Firszt, Olga Szczyżowska i Natalia Kryszpin wyróżniły za kreatywność i staranne wykonanie oraz ciekawe zaprezentowanie stroju zespół z Eketronika, zespół z Leśnej i zespół z Mechanika. Przewodnicząca jury konkursu "Moda z odzysku" podkreśliła, że wszystkie zespoły przygotowały ciekawe stroje i dlatego każdy zespół otrzymał dyplom za udział w konkursie. Zobacz zdjęcia Czytaj na Jelonka.com  Oglądaj na Strimeo

W imieniu koordynatorów składam podziękowanie pracownikom Muzeum Karkonoskiego za mozliwość zorganizowania takiej wspaniałej imprezy w ramach projektu.
K.Pitera

   Konkurs na prezentację lub film o Małej Ojczyźnie

W ramach projektu Moja Mała Ojczyzna w  bibliotece szkolnej w ZSE-T odbyła się I edycja międzyszkolnego konkursu na    najładniejszy film lub prezentację o Małej Ojczyźnie.   1 czerwca 2017 w konkursie uczestniczyli uczniowie z Gimnazjum nr    1, Gimnazjum z Łomnicy, Gimnazjum z ZSO nr 1, Gimnazjum nr 5.

 

 

 Konkurs na prezentację lub film o Małej Ojczyźnie  

W ramach projektu Moja Mała Ojczyzna w  bibliotece szkolnej w ZSE-T odbyła się kolejna edycja międzyszkolnego   konkursu na najładniejszy film lub prezentację o Małej Ojczyźnie.   31 maja 2017 w konkursie uczestniczyli    uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych: ZSE, ZST „Mechanik”, ZSLiZ nr 2, I LO, II LO, ZSE-T. Prace oceniały Aneta   Firszt (Muzeum Karkonoskie) i Małgorzata Sokołowska (ZSE-T).