„Moja Mała Ojczyzna”- konkurs o walorach kulinarnych na najciekawszy vlog, blog bądź prezentację multimedialną

Organizatorzy:
Zespół Szkół Rzemiosł Artystycznych im. Stanisława Wyspiańskiego, reprezentowany przez Magdalenę Baniewską koordynatora projektu w ZSRArt we współpracy z Zespołem Szkół Ekonomiczno-Turystycznych im. Unii Europejskiej w Jeleniej Górze, reprezentowanym przez Kazimierę Piterę, koordynatora projektu

Adresaci konkursu:
Uczniowie jeleniogórskich szkół średnich, biorący udział w projekcie „Moja Mała Ojczyzna”

Miejsce:
Aula Zespołu Szkół Ekonomiczno-Turystycznych w Jeleniej Górze: Jelenia Góra, ul. Piłsudskiego 27.

Regulamin:

  1. Uczniowie przygotowują blog, vlog bądź prezentację multimedialną na temat wybranego przepisu z książki „Kuchnia Ducha Gór czyli smaki Karkonoszy”.
  2. W pierwszym etapie ocenia się zawartość merytoryczną i realizację tematu, w drugim - uczniowie prezentują przed komisją swoje prace. Komentarz będzie oceniany (uczniowie mówią, nie czytają z kartki).
  3. Forma prezentacji jest dowolna- punktowana będzie wartość artystyczna, kreatywność, przebranie „kucharzy” oraz dowcip. Drużyny powinny wyjaśnić dlaczego akurat ten przepis zainspirował je do przygotowania danej potrawy.
  4. Blog, vlog czy prezentacja nie mogą być dłuższe w odbiorze niż 7 min.
  5. Do konkursu mogą przystąpić uczniowie indywidualnie lub w zespołach 2-4 osobowych. W przypadku dużej ilości prac, koordynator danej szkoły organizuje etap szkolny, a zwycięzców zgłasza na konkurs międzyszkolny.
  6. Termin przesyłania prac- 20.04.2022 r.
  7. Prace bądź link do nich należy wysłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  8. Konkurs zostanie rozstrzygnięty 27.04.2022 r. o godzinie 11.00 w auli szkolnej Zespołu Szkół Ekonomiczno- Turystycznych im. Unii Europejskiej w Jeleniej Górze.
  9. Tego dnia drużyny stawiają się w wyżej wymienionym miejscu wraz z opiekunem (najlepiej koordynatorem MMO).
  10. Za najciekawsze prace przewidziane są nagrody i dyplomy.

Literatura do konkursu:

„Kuchnia Ducha Gór czyli smaki Karkonoszy”- Przemysław Wiater, Emil Mendyk, Piotr Gryszel

Uwaga:

Organizator zastrzega sobie możliwość zmian!