Naszą przygodę w tym dniu rozpoczęliśmy przy kościółku Wang, aby następnie przejść do Domku Myśliwskiego, gdzie młodzież obejrzała film o Karkonoszach. Już tu rozpoczęła się rywalizacja zespołów. Najpierw były pytania (losowane) z zakresu trasy rajdu, które przygotował Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych nr 2 w Jeleniej Górze, a następnie uczestnicy rozwiązywali test opracowany przez Zespół Szkół Technicznych „Mechanik”. Po wydobyciu na światło dzienne wiedzy naszych uczestników wyruszyliśmy w dalszą drogę, do Samotni. Tam czekał na nas przepyszny bigos i gorąca herbata. W Samotni odbyły się kolejne zmagania. Jury rajdu oceniło także strój uczestników, prezentację piosenki lub wiersza o tematyce turystycznej oraz posiadanie apteczki, niezbędnej podczas pieszych wędrówek. Po podsumowaniu punktów zdobytych przez poszczególne szkoły wręczono dyplomy i nagrody (koszulki projektu) za trzy pierwsze miejsca: I miejsce zajął Elektronik, II miejsce Mechanik, III miejsce II LO. Droga powrotna prowadziła przez Strzechę Akademicką szlakiem zielonym do przystanku.
        Wycieczka była wspaniała, młodzież zadowolona, a najważniejsze, że pogoda dopisała i wszyscy bezpiecznie wróciliśmy do Jeleniej Góry.  
relacje opracowała Edyta Rząsa