Celem rajdu było przede wszystkim rozbudzenie zainteresowania i poznanie atrakcji  turystycznych regionu,  zdobycie wiedzy historyczno-geograficznej o nich oraz poznanie  i stosowanie zasad bezpieczeństwa o  bowiązujących w górach oraz zasad udzielania I pomocy.

 Od godziny 9.00 na trasę wyruszyły pierwsze ekipy z pięciu jeleniogórskich szkół ponadgimnazjalnych. Trasa  rajdu wiodła z Cieplic Śląskich  przez Marczyce, a kończyła się na górze Grodna, gdzie znajduje się romantyczna budowla w formie ruin gotyckiego zamku, obecnie odbudowywanego.

Na trasie każdy zespół musiał zmierzyć się z umiejętnością udzielania pierwszej pomocy, które to zadanie oceniane było przez strażaków z Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze: Artura Mądrackiego i Adriana Grzybczyka. Na szczycie góry Grodna na uczestników rajdu czekało rozpalone ognisko, przy którym każdy z uczestników rajdu mógł upiec kiełbaskę. Po chwili odpoczynku uczniowie wzięli udział w grze terenowej oraz zwiedzili zamek księcia Henryka łącznie z wejściem na wieżę, z której rozpościera się wspaniały widok na Karkonosze.

            Po podliczeniu punktów za udzielenie pierwszej pomocy oraz gry terenowej jury rajdu przyznało pierwsze miejsce dla Zespołu Szkół Ekonomicznych, drugie miejsce ex aequo zdobyły Zespół Szkół Technicznych „Mechanik” oraz Zespół Szkół Elektronicznych, a miejsce trzecie, również  ex aequo, zdobyły: Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych Nr2
 i II Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida. Oglądaj ...
Relacja :Piotr Wilk