Celem wycieczki było pokazanie młodym ludziom, jak w naszym regionie produkuje się ekologiczną żywność i, oczywiście, zachęcenie do kontaktu z naturą w postaci kóz, które przeciętny gimnazjalista raczej rzadko spotyka na żywo…

Gospodarze opowiadali o serach i ich produkcji, my zaś degustowaliśmy sery, a także świeże kozie mleko. Młodzież miała okazję przyjrzeć się kozom z bliska i zobaczyć, jakie to świetne zwierzaki. Niektórzy odważni nawet dosiadali pewnego dużego kozła, który okazał się niezłym wierzchowcem. Chętni mogli karmić i próbować doić kozy, co było dość zabawne.

W trakcie spotkania odbył się również konkurs plastyczny na najlepszy portret kozy. Laureatami zostali:

Natalia Moczulska z Gimnazjum nr 3 – I miejsce,

Ola Michałowicz z Gimnazjum nr 1 – II miejsce,

Sara Rostkowska z ZSET – III miejsce.

Wyróżnienia otrzymali:

Wiktoria Łakomska z Gim.1,Paulina Jagoda ZSET, Kajetan Filinger Gim. 1.

Nagrody przygotowała pani Jola Łukasiewicz z Gimnazjum nr 1, które współorganizowało imprezę i nasi gospodarze, którzy wręczali młodym ludziom kozie sery.

Mimo okropnej pogody – było zimno, mokro i paskudnie lało – wrażenia na pewno będą niezapomniane.