29 października 2019 - odwiedzamy cmentarzyk jeńców wojennych w Borowicach.   Tym razem reprezentują tylko 4 szkoły, za licznie, biorą udział w wycieczce pieszej na trasie: Borowice - Przesieka - Wodospad Podgórnej - Podgórzyn.O każdej z tych miejscowości uczniowie z inną szkołą przekazali zwięzłą informację. Pierwszym etapem wycieczki były Borowice, a nastepnie cmentarzyk jeńców wojennych. O Borowicach mówili uczniowie z Elektronika, ao cmentarzyku uczniowie z Rzemiosł. Nas cmentarzyku uczestnicy wycieczki zapalili znani i wykonali zdjęcia w ramach konkursu fotograficznego (zdjecia z telefonu) dziwne atmosferyczne tego miejsca. Nastepnie wszyscy udali się niebieskie szlakiem do Przesieki i Wododspadu Podgórnej. Tutaj z dostępem o Przesiece i wodospadzie przeczytali użytkownicy uczniowie z Handlówki. Wodospad Podgórna była także objęta II konkursem fotograficznym: najciekawsze ujęcie wodospadu. Stąd nieco przemarznięci Wszyscy udali się do pensjonatu Polo, gdzie czekała gorąca herbata i kawa oraz posiłek. Po posiłku uczniowie Ekonoma opowiedzieli o Podgórzynie. Następnie uczniowie skupiają się na propozycjach wykonywania zadań w projekcie, a koordynatorzy oceniają oferty na konkurs zdjęcia i przyznane nagrody indywidualne. 
Cmentarzyk - zobacz zdjęcia
Wodospad Podgórnej - zobacz zdjęcia