6 marca 2020 miało miejsce pierwsze spotkanie uczniów Szkół Podstawowych w ramach projektu Moja Mała Ojczyzna -Sudety Zachodnie.

Do projektu przystąpiło 5 szkól - SP2 w Jeleniej Gorze, SP10 w Jeleniej Górze, SP11 w Jeleniej Górze, SP15 w Sobieszowie i SP z Łomnicy.
Delegacje 6 uczniów z każdej ze szkół wzięły udział w spacerze po centrum miasta "Poznajemy zabytki Jeleniej Góry" z przewodnikiem sudeckim i archeologiem panem Tomaszem Miszczykiem. Podczas spaceru uczniowie mogli poznać historię jeleniogórskiej starówki oraz ciekawostki dotyczące odwiedzanych zabytków. Spacer rozpoczął się w jeleniogórskim Rynku a zakończył przy Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego. W trakcie wycieczki po mieści wszyscy uczniowie pilnie notowali usłyszane treści. Następnie udaliśmy się do Muzeum Karkonoskiego, gdzie na wszystkich czekał pyszny poczęstunek oraz zadanie konkursowe.
Uczniowie w 3 osobowych grupach przygotowywali własną wersję legendy dotyczącej danego zabytku oraz kolorowali przydzielony im obrazek przedstawiający ten zabytek.

Jury miało niełatwe zadanie, ale po długiej debacie wybrali zwycięzców, którymi zostali:
1 miejsce: SP 11
2 miejsce SP 11
3 miejsce SP 10.
Gratulujemy i dziękujemy wszystkim zespołom wraz z opiekunami za mile spędzony czas. :)

Relacja: Monika Lisowska-Lach